do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 2/2016, data dodania: 10.02.2016

Artykuł w trakcie aktualizacji

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego

Jedną z form wykorzystywania przedmiotów w prowadzonej działalności gospodarczej jest umowa leasingu. Na ogół umowy leasingu przewidują możliwość wykupu przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy. Z punktu widzenia prawa podatkowego wykup samochodu z leasingu operacyjnego powinien być traktowany jak zakup samochodu w drodze nabycia. Fakt ten z kolei wiąże się z prawidłowym ustaleniem wartości początkowej nabytego samochodu. Najpopularniejszą formą leasingu w przypadku samochodów jest umowa leasingu operacyjnego uregulowanego przepisami art. 23b ustawy o PIT i art. 17b ustawy o CIT. Umowa...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.