do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Biuletyn Głównego Księgowego 10/2016, data dodania: 13.10.2016

Artykuł aktualny do 2017-01-31

Zmiana ustawy o swobodzie działalności gospodarczej a rozliczenie kompensaty po 1 stycznia 2017 r.

Od 1 stycznia 2017 r. mają wejść w życie zmiany dotyczące rozliczeń między przedsiębiorcami za pośrednictwem rachunku bankowego. Dokonywanie płatności gotówką, bez pośrednictwa rachunku bankowego, gdy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, będzie przekraczała równowartość 15 000 zł, uniemożliwi zaliczenie ich do kosztów uzyskania przychodu. Jak w związku z tą zmianą mam rozumieć pojęcie "jednorazowa wartość transakcji"? Czy nowe przepisy będą miały zastosowanie do rozliczeń dokonywanych w drodze kompensaty? Czy zapłata poprzez kompensatę powyżej 15...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.