do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Poradnik Rachunkowości Budżetowej 11/2014, data dodania: 07.11.2014

Artykuł aktualny na dzień 15-12-2018

Spis z natury jako podstawowa metoda inwentaryzacji

Ustawa o rachunkowości za podstawową metodę inwentaryzacji uznaje spis z natury, który polega na tym, że komisja inwentaryzacyjna bądź zespół spisowy dokonuje przeliczenia składników majątkowych w miejscu ich użytkowania (składowania) - tak, jak je widzi. Z tego względu inwentaryzowane tą metodą mogą być wyłącznie składniki majątkowe mające postać rzeczową, które można poddać bezpośredniemu oglądowi. Metodą spisu z natury, zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 1 i 3 oraz ust. 2 uor, należy inwentaryzować: ● aktywa pieniężne (z wyjątkiem zgromadzonych...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.